Neexistuje paragraf dosť veľký na to, aby zakryl nespravodlivosť

www.policajnarazia.sk

19.6.2013 vyše 60 policajtov na 23 vozidlách v sprievode psov vtrhlo do rómskej osady Budulovská v Moldave nad Bodvou. Nezákonne vstupovali do obydlí, poškodzovali ich a zaútočili na vyše 30 ľudí (vrátane žien a detí). Niektorých zbitých mužov odviedli na policajnú stanicu, kde ich podrobili ďalšiemu fyzickému a psychickému násiliu. Toto násilie nebolo nikdy nezávisle vyšetrené. Navyše, štátne orgány robia zo zbitých obetí vinníkov. Šiestich Rómov obžalovali z krivého obvinenia a krivej výpovede proti zasahujúcim policajtom. Súdia ich od mája 2018 a hrozia im tresty od 1 do 5 rokov.

Držte sa, stojí za vami veľa slušných ľudí. O Del tumenca.

— Martina,Rimavská Sobota

Aj v ramci momentalneho diania a protestov proti rasovej diskriminacii v USA nabera nasa slovenska skusenost pri jej 7. vyroci este dalsi rozmer. Vinnici su policia a aktivne ju obhajujuci a vsetko ututlavajuci a pravdu prekrucajuci byvaly sudruh premier a jeho minister vnutra. Hanba! Odcinime ju tak, ze spravodlivosti bude konecne ucinene zadost. V kazdej slusnej spolocnosti by to tak malo byt, ci ide o Slovensko alebo USA.

— Ondrej Sykora, Pama, Rakusko

Sedem chudých rokov musí skončiť. Hlavu hore – verím, že nastupujúca generácia sa bude dívať na svet už inak.

— Ján Orlovský, Bratislava

Policajná brutalita a rasizmus nepatria do našej spoločnosti, ale deje sa to každý deň. Musime bojovať spoločne. Stojíme pri vás.

— Petra, Bratislava

Ste skutočný hrdinovia obdivujem vàs a držím palce spravodlivost nakoniec zvíťazí držte sa☺❤

— Samuel z Nitry

To čo sa stalo je jedna z najstrašidelnejších udalostí Slovenskej novodobej histórie. Je strašidelné, že sa to stalo, že to mocní dovolili a obhajovali, je strašidelné, že sme sa ako spoločnosť nepostavili rázne tomu, keď boli bezbranní a nevinní ľudia surovo bití. Nech sa to zmení! Nech pravda a láska zvíťazia nad lžou a nenávisťou. Stojíme pri vás a neuhneme.

— Timotej, Prešov

Za pravdu a spravodlivosť za oplatí bojovať. Dúfam, že nakoniec spravodlivosť zvíťazí a odsúdení budú tí, ktorí zneužili svoje právomoci a nie ich obete. Veľmi si prajem, aby aj u nás bola rovnosť pred zákonom samozrejmosťou a aby sme sa ako spoločnosť zbavili stereotypov. Vydržte, stojíme pri vás!

— Natália Bratislava

Kazde zneuzitie statnej moci nam aj na individualnej rovine berie slobodu. Pravda, laska a sloboda su najvyssie hodnoty. Mlcanie je prejav neslobody…

— Elena, Bratislsva

Ahojte, veľmi držím palce, aby sa konečne táto strašná nespravodlivosť vyšetrila a vyvodili sa dôsledky.

— Jakub, Žilina

Stojím pri Vás. Riešia sa kampane, témy, propagandy a formálnosť práva, ktoré sa vlastne z druhej strany rovnice môže volať i násilie, to sa akoby nepotrebovalo riešiť. Už desaťročia tento problém akosi nevadí. Heslo „verejnosť proti násiliu“ akoby sa doteraz nechápalo… A škola ako taká akoby rodiely „nevidela“ a tak nevychovávala k ničomu podstatnému…

— Mário Bošanský, Bratislava

Stojím pri vás, musíme spolu s vami bojovať proti nenávisti a xebofóbii, ktorej je tu, žiaľ, ešte stále veľa. Pozbierajme v sebe všetku silu na boj s nimi.#Moldava 2013

— Mária, Bratislava

Verím, že spravodlivosť skôr či neskôr zvíťazí!

— Juraj Stern, Dunajská Streda

Za ministra Kaliňáka sa dialo viacero vecí, ktoré sa veľmi nepodobali na spravodlivosť, ani neboli v súlade s heslom „Pomáhať a chrániť“. Ihneď si spomínam na prípad Hedvigy Malinovej, ktorá sa dokonca „zbila sama“ a potom tiež „krivo svedčila“. A aj tento prípad je jedným z najviditeľnejších príkladov populizmu, rasizmu, mačizmu a nevkusu, ktorý bol pri moci. Je určite potrebné, aby sa spravodlivosť naplnila, čo by naozaj malo byť v záujme všetkých, nielen Rómov, či ľudí s odvahou urobiť niečo pre humánny a právny štát. Držím palce všetkým, kto čestne bojujú o spravodlivosť a ľudskú dôstojnosť.

— Ondrej, Banská Bystrica

Sme s Vami ❤️

— Dorota Sebedin – Bečov

Spravodlivost raz zvitazi… Inštitúcie a občan…

— Mário, Bratislava

Jednoducho stojíme pri vás.

— Miriam, Búč

Prajem tejto krajine múdrych,neskorumpovaných politikov a vzdelaných policajtov !
Ľuďom,ktorí poukazujú na prešľapy mocných,prajem veľa odvahy …

— Albert Szőke,Veľký Kýr

Drzte sa, stojime pri vas, nepravost musi byt potrestana!

— Zuzana Zajacova, Dubnica nad Vahom

Ďakujem vám za vašu vytrvalosť a snahu za spravodlivosť. Každý z vás je mojim hrdinom/hrdinkou.

— Eden, Prešov

Dúfam že sa ľudia spamätajú čím skôr… Každý človek si zaslúži spravodlivosť a je jedno akej je rasi. ✌️

— Lucia Košice

Dlho som verila, že prípady ako tento sú len minulosťou, že si ľudia zobrali príklad z odstrašujúcej histórie. bola to ilúzia, ale ľudia sa prebúdzajú a bojujú za práva, bojujú jeden za druhého, za spravodlivosť pre všetkých. ste nám príkladom a mne osobne vzorom. stay stong

— Lucia Veľká Mača

Držím vám palce, musíme veriť, že pravda sa skôr, či neskôr ukáže, dúfať, že spravodlivosť naozaj existuje, inak naozaj môže posledný zhasnúť.

— Anna Bratislava

Sme s Vami. Nevzdávajte to!!!

— Juraj Križáni, Bratislava

Stojím pri Vás.

— Daniel Goliaš

Nevzdávajte sa.

— Andrej, Lučenec

Nikdy sa nevzdávajte v úsilí o dosiahnutie spravodlivosti

— Hanka

Spolu prekonáme rasizmus. Budúcnosť patrí Vám.

— Irena Brežná, Bazilej

Držím Vám palce, verím, že vyhráte a ďakujem, že bojujete.

— Martina Trenčín

Prajem Vám silu, môj obdiv patrí Vašej odvahe povedať pravdu, postaviť sa otvorene voči zlu. Tí, ktorí sú zraniteľnejší, nesmú byť utláčaní a nespravodlivo trestaní (kvôli krivým obvineniam). Verím, že priania mnohých spravodlivých prevážia násilnú moc. Veľa síl!

— Valika, Liptovský Mikuláš

Nie je to prvý krát, čo sa v tomto štáte z obete (aj a nie len) justičnej neschopnosti a zaujatosti stala obeť. V živej pamäti máme aj prípad Hedvigy Malinovej, ktorá sa taktiež stala obeťou útoku motivovaného etnickou neznášanlivosťou. Nehovoriac o tom ako sa k tomu celému postavila slovenská vláda, na čele s jej vtedajšími vrchnými predstaviteľmi Ficom a Kaliňákom, nevyjímajúc aj vyšetrovateľov tohto prípadu. Prípad z Moldavy je len ďalším smutným prípadom zlyhania tohto štátu. Ak sa v štáte deje bezprávie zo strany právnych orgánov a ak štátna polícia, prezentujúca sa heslom pomáhať (svojim) a chrániť (svojich) so štátom nie je niečo vážne v poriadku. Každému kto sa voči tomuto postaví patrí vďaka a česť. Preto ľuďom z Moldavy držím palce a stojím pri nich. Buďte silní aj naďalej!

— Peter Markovsky, Zvolen

Som rozhorčený , že v tejto krajine to spravodlivosti trvá tak dlho. Verím ale , že tento nekonečný príbeh Váš , ale aj Náš preto , že sa to týka každého slušného občana tejto krajiny nakoniec skončí víťazstvom spravodlivosti.

— Otakar Polák, Trenčín

Ešte veľa treba vzdelávať a scitlivovat nielen políciu, ale nás vsetkych, aby niečo také nebolo akceptovateľné. Našťastie sa už mnohé veci dejú a som presvedčená, že aj prípad z Moldavy nad Bodvou bude onedlho riadne vysetreny a vinnci nielen potrestaní, ale aj dovzdelani.

— Anna Grusková, Bratislava

Držím palce, nevzdávejte to! Doufám, že pravda vyjde najevo a spravedlnosti bude učiněno zadost

— Vladimír Lukšů

Držím päste vo všetkom čo robíte, ďakujem, že ste ???

— Miriam Miklovicova

Držíme palce aby pravda nakoniec zvíťazila, a nech je to čo najskôr. Stojíme pri vás, hoci aj takto symbolicky.

— Zuzana, Banská Štiavnica

Držte sa!

— Zuzana, Liptov

Stojím pri Vás,verím že aj vďaka Vám nespravodlivosť nezvíťazí….

— miro ,trstená

Verím v konečné víťazstvo spravodlivosti!

— Juraj Križáni, Bratislava

Stojím pri Vás,verím že aj vďaka Vám nespravodlivosť nezvíťazí….

— miro ,trstená

Držíme palce v mene spravodlivosti a spravodlivej spoločnosti pre všetkých.

— Petra, Bratislava

Nie som si istá, čo by mohlo byť dostatočným vyrovnaním či ospravedlním, ale snáď z toho výjdete čo najlepšie.

— Kamila, Bratislava

Hanbím sa za tento štát, v ktorom sú obete násilia vysmievané a prenasledované. O to viac, ak sa jedná o menšiny. Pevne dúfam, že spravodlivosť vyhrá a všetkých nespravodlivo obvinených oslobodia.

— Peter, Križovany n. Dudváhom

Dozvěděl jsem se o celé záležitosti teprve před pár dny. Když jsem si o ní četl, tak jsem nemohl věřit vlastním očím, je na ní špatně tolik věcí, že člověk neví, kterou se zabývat dříve. Tudíž vám přeji, ať se té nejhorší, tedy trestního stíhání, zbavíte co nejdříve.

— Radúz, Valašské Meziříčí

Držím vám palce. Aj tejto krajine.

— Daniel, Bratislava

Stojime pri vas spravodlivost musi vyjsť na svetlo

— Michal salay

Pripajam sa hlasom k vam, nech je nas stale viac a viac, nech je nas pocut i vidiet, ved v normalnej spolocnosti sa kazde bezpravie a diskriminacia odsudzuje a treat, ako je mozne, ze aj napriek dokazom a vid sprava ombudsmanky ludskych prav, sa tito ludia, ktori su poskodeni, nemozu sa dovolat spravodlivosti a prava?! V akej spolocnosti to vobec zijeme???? Je potrebne sa zmobilizovat a vycistit organy cinne v trestnom konani ako aj v sudnictve, tieto organy maju pracovat objektivne a nie na politicku objednavku,alebo mafianske praktiky. Uz dost bezpraviu a nespravodlivosti !!!

— Viera Pompova , Spisska Nova Ves

Ďakujem Vám, za Vašu odvahu.

— Marek, Veľké Leváre

Stojíme pri Vás a pevne veríme že spravodlivosť zvitazi(aj keď Polícia a Vláda o slove spravodlivosť zrejme nikdy nepočula).

— Patrik Dužda

Držím prsty ! Ďakujem za odvahu a silu o tomto hovoriť !

— Radka Ivančová, Praha

Držím palce, vinníkov treba potrestať, takéto veci sa nesmú diať.

— Bea Nová Dedinka

Ak niekto zneužije moc ktorú má, je to trestuhodné. Je dôležité, aby sme pri ochrane ľudských práv držali všetci spolu a verili, že zmena je možná. Som pri Vás. Pridajte sa aj ostatní.

— Martin Hura, Bratislava

Pridávam sa. Stojíme pri vás!

— Anna Daučíková Bratislava

Viem si predstaviť, aké ťažké je pre vás veriť tomuto štátu. Veriť polícii, veriť nám všetkým. Z obetí ste sa zo dňa na deň stali vinníkmi, a tí čo vám mali pomáhať a chrániť vás, sú tými, ktorí na vás útočili. Pravda je na vašej strane, a dúfajme, že raz aj spravodlivosť. Sme s vami!

— Zuzana N., Bratislava

Sme s Vami Moldava 2013, pravda a spravodlivosť zvíťazí nad lžou a nenávisťou!

— Eva Kulová

Je neprípustné, aby štátna moc zneužívala silu na potláčanie ľudských práv jedenej menšiny. Je našou povinnosťou sa ozvať a zastať sa utláčaných, aby sa to raz nestalo všetkým nám. Stojíme pri vás.

— Lucia Stasselova, Bratislava

Policajnej, ani žiadnej inej šikane by nemal byť nikto vystavovaný. ďakujem za vašu odvahu, nevzdajte to, stojíme pri vás!

— Lucia, Modra

I am standing with you in solidarity and hope that justice will prevail. Igor and all the others please be strong and believe that your voices will be heard and that there will be an independent investigation showing the truth.

— Björn Steinz, Praha

Neuveriteľmé, že ani po šiestich rokoch sa obetie z Moldavy nad Bodvou nedočkali spravodlivosti a sú šikanované z moci polície a orgánov činných v trestnom konaní. Naďalej sa prjavuje sila policajného štátu, ktorá v nekonečnom rade, môže postihnúť kohokoľvek z nás. Vyjadrujem vám svoju podporu, pretože ste u orgánov, ktoré vám mali pomôcť, bohužiaľ pomoc a podporu dodnes nenašli.
Dagmar, Stupava

— Dagmar Trepáčová

Stojím pri Vás, vydržte máte moju plnú podporu. Je nepochopiteľné ako dlho v tomto štáte než spravodlivosť.

— Otakar Polák

Držím Vám palce!

— Peter Kmotrik

6-ročný proces, pri ktorom sa z obetí stali obvinení nemožno považovať za nič iné ako vážne zlyhanie štátnych orgánov. Ľudské práva sú pre demokraciu esenciálne, preto nechápem absenciu čo i len elementárnej úcty voči týmto hodnotám. Za poľutovaniahodné možno označiť aj to, že niekoľko rokov po tejto udalosti sa niektorí správajú spôsobom „skutok sa nestal“.
Je preto nutné oceniť a vyzdvihnúť prácu všetkých, ktorí sa v tomto prípade angažujú a nedovolia, aby sa na prípad zabudlo.
Pre obete mám len jeden odkaz: Váš príbeh nie je iba príkladom odvahy a vytrvalosti v boji za svoje práva, boj za spravodlivosť napriek nepriaznivej situácii je odkazom pre nás všetkých. Nespravodlivosti nemožno ustupovať. Vytrvajte v tomto odkaze. Prajem veľa síl

— Dalibor Danko

Je to neskutočná špinavosť zo strany justičných inštitúcii. Je to tragédia ak ani po 30. rokoch „demokracie“ sa občan nemôže domôcť spravodlivosti. A Moldava nie je ojedinelý prípad. To čo sa stalo v Moldave je zlyhanie systémových inštitúcii a treba k tomu aj tak pristupovať. Je nemysliteľné, aby demokratické inštitúcie poskytovali servis mafii, ktorá si sprivatizovala štát.

— Rudolf Prokaj Prievidza

Stojim pri vas, je mi velmi luto ze sa taka hrozna vec stala, a to co sa stalo potom je este horsie. Aj ja sa kvoli tomu citim omnoho menej bezpecne v tomto state.

— Johana, Bratislava

Som s Vami, nevzdávajte sa. Pravda a spravodlivosť zvíťazia. Posielam veľa lásky a síl bojovať ďalej.

— Ivana Bednaříková, Košice

Vyjadrujem solidaritu postihnutým osobám. Takáto represia a svojvôľa štátnej moci je neprípustná. Týka sa to nás všetkých.

— Adam Šumichrast, Hviezdoslavov

Pharo mange u odmangav tumen. Te aven zorale sar doakana. Sam tumenca u nabisteras. Upre roma!

— Jakub, Malacky

Boj za spravodlivosť nesmieme nikdy vzdať. Stojím pri vás

— Lukas Markech, Bratislava

Nemozeme taketo skutky tolerovat, treba to razne a jasne riesit. Nie sme v Cine.

— Matej, Nova Dedinka

Spravodlivosť pre všetkých.

— Stano Daniel, Skalica

Je mi veľmi ľúto,čím ste si prešli a čo všetko stále zažívate. Verim, že spravodlivosť zvíťazí a zažijete nie len očistu svojich mien, ale aj ospravedlnenie a odškodnenie. Prajem vám krajší, lepsi, radostnejsi život❤

— Vanda Struharikova

Napriek tomu, ze to vyzera „blede“, verim, ze to pre vas dopadne nakoniec spravodlivo.

— Danica, Myjava

Držím palce, pravda zvíťazí ?

— pavol sadlon, bratislava

Stojíme pri Vás.

— Jana Urbanová Bošelová, Poniky

Boli ste obvinení z krivej výpovede iba preto, že ste si dovolili brániť sa zákonným spôsobom voči policajnej brutalite chránenej ich vlastnou policajnou inšpekciou a teraz vás šikanujú súdy. Držím vám palce aby ste čo najskôr dosiahli spravodlivosť a odškodnenie. Ďakujem vám, že sa nevzdávate a bojujete aj za nás ostatných aby sa už to už nikdy nestalo a vinníci boli potrestaní.

— Róbert Kopčík

Myslim na Vas, mnohi by to uz vzdali, no vy bojujete dalej. Obdivujem Vasu odvahu a vytrvalost. Vela ludi je s vami, verte ze dobrych ludi je vacsina. But bacht!

— Jurina Rusnakova, Ochtina

V mene našich klientov, Vám všetkým, veľmi pekne Ďakujeme za podporné a povzbudzujúce slová. Vážime si to a pomáha nám to bojovať do poslednej a hlavne spravodlivej strany každého zo šiestich súdnych spisov. Stojí za to, postaviť sa za Vás všetkých. Paľikerav

— Dalibor Kuciaň Piešťany

Cítim s vami.

— Ivan Matejovič

Držím Vám palce. Nech Vám odvaha vydrží a verím, že spravodlivosť zvíťazí.

— Martina, Trenčín

Spravodlivosť pre všetkých. Stojím pri Vás.

— Roman Zahradník, Skalica

Je mi veľmi ľúto všetkého čo sa vám stalo. Nevzdávajte sa, stál som a budem stáť za vami, spravodlivosť zvíťazí.

— Ladislav Hegyi

Ako občan tohoto štátu s pobúrením sledujem, ako sa ľudia poverení nami , aby spravovali túto krajinu, správajú k vlastným občanom. Namiesto pomoci slabším a chudobným, ešte používajú hrubú silu a namiesto potrestania tohto skutku, snažia sa šikanovať poškodených. Hanbím sa, že sme toto dopustili. Veľmi držím palce spravodlivosti a verím, že príde chvíľa pravdy.???

— Zuzana Freyerová Bratislava

Verím v spravodlivosť a verím tomu, že sa jej dovoláte. Zlo musí byť náležite potrestané. Stojíme pri Vás!

— Zuzana, Krušovce

Hnevá ma, že policajti zaútočili na bezbranných ľudí, hnevá ma, že doteraz nebol tento policajný útok spravodlivo vyšetrený, hnevá ma, že sú obvinené obete a nie útočníci. Ale verím v spravodlivosť a držím palce obvineným aj všetkým, ktorí im pomáhajú. Ďakujem za vašu odvahu.

— Viera Psotková, Bratislava

Ďakujeme za Vašu odvahu, stojíme pri Vás! Spolu dosiahneme spravodlivosť

— Lea, Bratislava

Ako hovorí pani Šuchová, „Krajina, ktorá nie je spravodlivá rovnako ku všetkým, vie byť nespravodlivá ku každému“. Slovensko potrebuje, aby sa Váš prípad spravodlivo vyriešil, všetci to potrebujeme.

— Vlado Pisár

Držím Vám palce a pevne verím, že sa dočkáte spravodlivého rozhodnutia, odškodnenia a ospravedlnenia.

— Lýdia

Veled vagyunk Igor

— Derdák Tibor Miskolc

Viem o hrubej nespravodlivosti od policie voci Vam, som rozhorceny, citim s Vami, musime zvitazit nad lzou a nenavsitou,ako hovoril V.Havel,vobec by nezaskodilo, keby aspon sem-tam zvitazila laska.Nie ste sami, mate mnohych spojencov.

— Jozef Hasto

Spravodlivosť a zákony musia platiť pre všetkých rovnako! Pre obe strany sporu! Policajti si nemôžu dovoliť všetko.Kde zostalo ich heslo: „Pomáhať a chrániť“? Čudný výklad hesla…

— Bučeková, Bratislava

Držím palce pri hľadaní spravodlivosti.

— Lukáš, Pezinok

Stojím s vami! Nespravodlivosť musí byť potrestaná!

— Robo, Košice

Vydrzte, nie ste na to sami. Stojime pri vas

— Zosia Urban

Milí priatelia začali ste dlhý boj za spravodlivosť. Stojime pri Vás, s Vami a za Vás. Prosím nevzdávate sa a bojujte za spravodlivosť za nás ostatných Rómov na Slovensku. Ja dúfam v spravodlivosť. Nevzdávate to. Bojujte za naše deti za ich lepšiu budúcnosť.

— Milena Maková

Chcem verit, ze sa v tomto state dockate spravodlivosti. Drzim vam palce.

— Katka Gabris

Som s vami! Verím, že pravda zvíťazí, lebo lož má krátke nohy…

— Mária, Bánovce nad Bebravou

Som na vás hrdá za to, ako ste sa dokázali postaviť bezpráviu a že ste to nevzdali, že veríte v spravodlivosť a v pravdu. Ste príkladom pre mnohých iných, napriek tomu, že vás považujú za tých najslabších či bezbranných v slovenskej spoločnosti. Ukázali ste veľa odvahy a viem, čím všetkým ste si museli prejsť a stále prechádzate. Bez podpory iných statočných ľudí to však nejde, patrí im za to vďaka. Som s vami. Jarmila
Savori bibacht jekhfar operela, o čačipen avela avri! Všetko príkorie raz skončí a pravda zvíťazí!

— Jarmila Vaňová Ďurkov

Nikto nemá právo siahnuť na našu slobodu. Get up stand up..

— Zuzana Bardejov

Prajem vám aj naďalej veľa odvahy a trpezlivosti, ktoré doteraz preukazujete. Váš prípad sa týka nás všetkých. Tiež vám prajem veľa pokory a pokiaľ možno nadhľadu nad tým všetkým. Sme s vami!

— Peter, Banská Bystrica

Je mi smutno z toho co sa Vam stalo a velmi Vam drzim palce.

— Diana Schönwiesnerova, Bratislava

Stále verím vo víťazstvo spravodlivosti!

— Zuzana Uličianska, Bratislava

Dúfam, že praví vinníci budú odsúdení. Držím palce!

— Peter, Budimír

Je to neskutočne ťažké bojovať proti neapravodlivosti a lži. Pravda ale musí zvíťaziť. Sme s vami.

— Veronika Michalová, Bratislava

Veríme v spravodlivosť. Nie ste v svojom boji sami – aj my veríme, že všetko dobre dopadne. Držte sa.

— Soňa & Fero Jászberényi, Ilava

Držím Vám palce, verím, že sa čo najskôr dočkáte spravodlivosti a ospravedlnenia.
Szorítok, hogy minél hamarább igaszságos ítélet érjen magukat – nem bűnös és salnáljuk.

— Monika

Vždy musíme stáť spolu proti policajnej brutalite a zneužívaniu moci, a Moldava bol ukážkový prípad, za ktorý musia konečne raz kompetentní niesť plnú zodpovednosť.

— Peter Getting

Verím, že to dobre skončí, ako prípad s slečnou, dnes už pani Malinovou-Žákovou. Nie v Maďarsku, ale na Slovensku.
Takmer isté je, že zločinci sú tu Gašpar, Kaliňák, Fico, ich kumpáni a poskokovia.

— Rudolf Dovičín

Pokiaľ tento zločin spáchaný políciou nebude spravodlivo prešetrený, heslo „Pomáhať a chrániť“ je čírym výsmechom.

— Martin Gabčo

Záleží na každom z nás, aj preto sme s Vami. Vydržte…

— Juraj

Pravda zvíťazí! Stojíme pri vás!

— Tomas

Myslím na vás… A nedivil bych se, kdybyste po tom všem už ztratili naději. A proto hrozně a o to víc obdivuji, že ji neztrácíte a odvážně bojujete dál! Z obětí hrdinové.
Má to smysl a dobře to dopadne! Stojíme při vás.

— Jirka, Praha

Nikdy nepochybujte o svojej pravde. Raz sa vas pripad dostane do ucebnic dejepisu. Dakujem, ze bojujete za prava nas vsetkych, obcanov SR.

— Katarina

Bohužiaľ domôcť sa v tomto štáte spravodlivosti trvá často veľmi dlho. Verím, že sa to raz podarí, skúste to vydržať, stojím pri vás.

— Slavomíra Hvizdošová

Vydrzte, stoji za vami vela slusnych ludi. spravodlivost zvitazi!

— Barbora Kapucza

Moldava, stojíme pri vás! Toto nie je len váš boj,je to boj nás všetkých, ktorí chceme žiť v spravodlivej krajine!
(Rómske advokačné a výskumné stredisko, Skalica)

— Zuzana Havirova

Nie ste sami, stojíme pri vás.

— Tomáš Dukes

Držím palce. Niekedy sa stáva, že ľudia zjavne iní sú nám cudzí až ukradnutí – ale ubližovanie slabým, klamstvo a svojvôľa moci je ešte horšia a nesmie nám byť ukradnutá. Dnes sa to týka ich, zajtra sa to bude týka nás. To nesmieme dopustiť.

— Richard Richter

Len ten kto si dokáže predstaviť, že by sa podobná nespravodlivosť mohla stať aj jemu je schopný ako-tak pochopiť vašu bezmocnosť. A preto vám svojou podporou možno vlejem trocha sily a z bezmocnosti sa stane hrádza proti mocným.

— Dušan, Stará Ľubovňa

Je absolútne alarmujúce, že policajná šikana dosiahla takéto rozmery a vládna moc zneužila svoje postavenie vo vztahu k jednej z najzraniteľnejších skupín na Slovensku. Zasiahnutym ľuďom prajem najmä silu ustáť všetky traumy, ktoré im štát spôsobil. Stojíme pri vás!!!

— Lucia

Veľmi držím palce! Pevne dúfam a verím, že sa dočkáte spravodlivosti.

— Barbora, Bratislava

Na Slovensku sa nebude dobre zit nikomu, kym sa bude diat to, co sa stalo vam. Preto verim ze pride den kedy sa tento skandal spravodlivo vysetri. Ti co vam ublizili a porusili zakony budu potrestani, ti co boli perzekvovani a vlaceni po sudoch budu odskodneni.

— Marek Kapusta

„Upáliť neznamená vyvrátiť.“ (G.B.)

— Ľuboš Lorenz

Prepacte za to, co sa vam stalo a prepacte za to, co sa vam od toho hrozneho dna zasahu deje. Vedzte vsak, ze je medzi nami vacsina tych, ktori drzia s vami a dakuju za vasu odvahu a silu ist kazdy den dalej. Prepacte, ze nas je niekedy pocut menej nez tych, ktori si na vas vybijaju svoje strachy, hnevy a komplexy. Verime, ze to dobre dopadne.

— Dominika Kacejova

Je to do neba volajúca nespravodlivosť a aragancia moci. Je mi veľmi ľúto toho, čo ste museli vytrpieť a následne znášať zo strany príslušných orgánov. Vydržte. Verím, že sa dovoláte nakoniec spravodlivosti. Všetkým právnikom a právníčkám, ktoré vás zastupujú a podporujú, želám veľa trpezlivosti.

— Barbora Holubová

Takých ľudí ako vy je veľká potreba. Stojím pri Vás a verím, že spravodlivosti sa dovoláte aj keď to je ťažká a dlhá cesta. ✌️? držím palce

— Lubka, Púchov

Vydržte! Táto nespravodlivosť nemôže trvať večne, raz sa to obráti a pravda vyjde na povrch! Ďakujem vám za váš postoj a som s vami!

— Michal Žarnay

Súcitim s Vami.Pravda snaď zvíťazí nad zlom.?

— Zuzana

Je nesmierne dôležité postaviť sa nespravodlivosti a vytrvať. Nie ste v tom však sami, stojíme pri vás a ďakujeme, že ste mali odvahu prehovoriť a nastaviť tak zrkadlo arogantnej a bezohľadnej moci. Držím vám palce a prajem veľa síl.

— Dana, Bratislava

Verím, že spravodlivosť napokon zvíťazí! Aj vo vašom prípade…..
Bubo St.

— Ján Staško

Držím palce obvineným, zaslúžia si spravodlivosť rovnakú ako majú iní. Nech polícia nezastrašuje ale pomáha.

— Lucia, Trenčín

Buďte silní, sme s vami! Nie je nám to jedno!

— Jaro, Bratislava

The world can be a nasty, horrible place. Please know that amongst the evil, hate and unforgivable crimes, there are millions of people (I believe the vast majority) who just want this earth to be a safe, inclusive & loving place for us all. Much love.

— John, Bratislava

Vyjadrujem obetiam z Moldavy nad Bodvou svoju podporu, pretože oni u orgánov, ktoré im mali pomôcť, bohužiaľ pomoc a podporu nenašli.

— Karolína, Bratislava

moje myšlienky sú s vami

— Pauline, Bratislava

Prajem veľa sily. Je hanba, akým spôsobom ten proces pokračuje..

— Mirka, Žilina

Absurdná situácia obviňovania a ubližovania nevinných ľudí je smutným obrazom ignorancie našej spoločnosti a jej postoju voči danej situácii. Je mi veľmi ľúto ako bol všetko riešené, nevraviac o obvineniach obetí razie, ktoré neskôr prišli. Je smutné, ako sa zachovali predstavitelia Slovenska. Dúfam v progres našej spoločnosti a všetkým držím palce a želám veľa šťastia.

— Rebeka, Galanta

Za vaše svedecké výpovede o násilnej policajnej razii u vás v Moldave si zasúžite uznanie a podporu verejnosti. Väčšinové skupiny obyvateľstva si často myslia, že diskriminácia a policajné násilie voči menšinám sa ich netýkajú – neuvedomujú si, že svojím mlčaním podporujú policajný štát, ktorý skôr či neskôr siahne na slobodu aj im. Spravodlivosť prináleží všetkým bez rozdielu a na Slovensku je mnoho ľudí, ktorí na tom budú trvať, kým sa jej nedočkáte aj vy. Aj ja stojím pri vás.

— Elena, Bratislava

Myslím na vás a cítim s vami. Je mi ľúto každého úderu čo ste dostali. Cítim tento útok na vás ako útok na nás všetkých, čo tu spolu žijeme. Máme jeden svet a všetci žijeme v ňom, postavme sa na stranu spravodlivosti a obrany tých, ktorým bolo ublížené. Na obranu vás. Objímam vás.

— Eva, Bratislava

Je mi veľmi ľúto všetkého čo sa stalo a dúfam, že sa zvýši povedomie o podobných problémoch na Slovensku. Všetkým držím palce a prajem veľa šťastia.

— Rebeka, Trnava

Celé dni zo všetkých strán počúvame, že potrebujeme slušný a spravodlivý štát. Super, určite áno. Ale pre všetkých a všetky. Ľudia napadnutí ozbrojenými zložkami, ktoré by nás všetkých mali chrániť o násilí prehovorili a sú súdení. Držte sa, stojíme za vami.

— Natália, Trenčín

Veľmi si vážim, že ste sa odvážili prehovoriť. Chcelo to iste veľa odvahy. Aj napriek tomu, že to teraz vyzerá beznádejne, som presvedčená, že sa všetko na dobré obráti. Nevzdávajte sa, sme s vami a spravodlivosť zvíťazí.

— Daniela, Brusel

Dakujem za Vasu odvahu a silu postavit sa nespravodlivosti a nepraviu. Velmi vam drzim palce a silne verim,ze spravodlivost nakoniec zvitazi. Sme a aj zostaneme pri vas!

— Tatiana, Banská Bystrica

O psychologických dopadoch policajnej brutality v černošských komunitách v Spojených štátoch sa toho dá nájsť dosť, i keď je to stále málo. Neviem, či sú podobné štúdie o ohrozovaní a vážnom poškodení mentálneho zdravia spôsobeného policajným násilím v rómskych komunitách na Slovensku. Nie je to len telo, čo zostáva zranené. Je to trauma, ktorú si budú ľudia niesť so sebou do konca života, čo zostáva a zraňuje dávno po tom, čo sa rany zahoja. Nie som proti policajnému násiliu. Som proti polícii. Nie som proti štátnemu násiliu. Som proti štátu. Štát vždy bol a bude organizované násilie. Zdroj manipulácie a represie a polícia vykonávateľ jeho vôle. Keby som verila v spravodlivosť (nech už je to čokoľvek) priala by som vám ju. Teraz viem povedať iba jednoduché: Veľa síl.

— Veronika, Bratislava

Verím, že všetko dobre dopadne. Pretože odmietam veriť tomu, že žijeme v krajine, kde si moc tak bezočivo vybíja zlosť na nevinných a bezbranných ľuďoch. Všetci máte moju podporu. Navždy.

— Martin, Žilina

Ďakujem, že sa nevzdávate, a to aj napriek tomu, aký trest vám hrozí. Ste pre mňa vzorom odvahy, statočnosti a čestnosti. Verím, že spravodlivosť zvíťazí.

— Zuza, Banská Bystrica

počet odkazov: 144

Pridaj solidárny odkaz

Všetky správy podliehajú moderovaniu, preto sa Vaša správa v zozname neobjaví ihneď. Ak však zachovávate bežné princípy slušnosti a podpíšete sa plným menom, určite bude na stránke onedlho zverejnená.